Výběr kaligrafických potřeb

Slovo kaligrafie pochází z řečtiny a skládá se ze slov „krása“ a „písmo“. Je to druh umění, kdy se speciální ozdobné písmo ručně píše na papír. Papír může mít reliéfní strukturu, vhodný je též ručně vyráběný papír. Typický styl písma si každý autor – umělec – vytváří svůj vlastní.

Tradiční čínská kaligrafie zažívá boom, objevuje se v domácnostech, a to jak v klasických, tak v moderních interiérech. Využívá se jako harmonizační i dekorační prvek.

Kaligrafické pomůcky

Kaligrafické pero je zvláštní tím, že při psaní zanechává širokou stopu v jednom směru a tenkou stopu v druhém směru. Existují též kaligrafické štětce a fixy. Kaligrafické pero lze pořídit v několika šířkách hrotu. Plní se speciálním inkoustem v bombičkách.

Zde by chtělo text aplikovat na produkty v e-shopu – zmínit, pro co se hodí. Mohla bych například popsat, jak vypadá kaligrafický štětec, ale pokud není v nabídce, nevím na kolik je to efektivní.

Jak psát kaligrafickým perem

Vychází se z myšlenky, že písmo je kresba. Záleží, pro jaký styl typ písma se rozhodnete. Kaligrafie není o tom naučit se psát jinými písmy (i když to je u nás zřejmě nejrozšířenější kvůli postupnému vlivu východní filosofie jako životní cesty), ale je to především o určité osobní míře ručně psaného projevu. Nemusí se psát pouze psacím písmem, ale třeba i tiskacím. Art peny jsou pouze prostředek k tomu, jakou cestu svého „rukopisu/uměleckého stylu/životního postoje“ si zvolíte.

Východní kaligrafie je též nazývána „malba duše“ a je spojena se správným držením těla a dokonalou koncentrací v harmonii s dýcháním.

Kaligrafická pera

V nabídce našeho e-shopu najdete kaligrafická pera Art pen rotring, která jsou označena číslem (například šíře hrotu 1.1mm). Mají zkosený hrot a jsou určena k psaní. Těmi se píší převážně například čínské znaky a sanskrt.

Existují také ale pera označená písmenky, jsou určená pro sketching – samostatné odvětví kresby. Hroty jsou pouze špičaté a dělají jen jednu šířku čáry. Prodávají se též v několika různých šířkách, například hrot EF - extra slabý, hrot F - slabý. Hrot M - střední, hrot B - široký.

Při psaní kaligrafickými pery jde o modernější typ kaligrafie – do per se dávají bombičky. Pro klasickou kaligrafii je též možné použít různá brka a inkoust.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení