Jak vyrobit srdce z papíru

Návodů na to jak vyrobit srdce z papíru je mnoho. Můžete si vybrat skládané srdce podobné origami, jednoduché srdce jen obkreslené a pak poslepované, tak aby vytvořilo srdíčka v prostoru, anebo srdce skládané. Právě takové jsme si vybrali my a chceme vám ukázat návod, jak se takové srdíčko dělá.

Co všechno budu na výrobu srdce z papíru potřebovat:

Malé vychytávky:

  • Lepicí páska - v našem videu jsme použili lepicí pásku Invisible. Tato izolepa je skvělá v mnoha věcech. Například nezanechává lepidlo na skle - tak se skvěle hodí na lepení projektů na okna či jiné materiály ve škole. Pokud ji nalepíte špatně, nic se neděje, můžete ji odlepit a nalepit znova, a to i z papíru. Páska vám  váš papír nepotrhá. A v neposlední řadě je popisovatelná, a to i obyčejnou propiskou. Nakonec jedna perlička -  tím, že je páska mléčná není po nalepení vůbec vidět, proto ji s oblibou používáme i na slepení natržených bankovek.

Jaký papír je na papírové srdce vhodný?

My jsme použili barevný papír o hmotností 80g/m². Takový je  například kancelářský papír, ze kterého se můžete naučit srdíčko poskládat. A  jakmile si techniku osvojíte, můžete použít třeba balicí papír na dárky či barevný papír, který jistě najdete u dětí v kufříku na výtvarku.

K čemu všemu se dá papírové srdce použít?

Srdce z papírů můžete použít různými způsoby.:

  • jako svoji Valentýnku na den sv. Valentýna
  • poskládané srdce můžete tavnou pistolí přilepit jako dekoraci nazabalený dárek k narozeninám
  • pokud k srdíčku přilepíte špejli, můžete mít zápich ke květině
  • v neposlední řadě se ze srdíček dá poskládat čtyřlístek pro štěstí

Výroba čtyřlístku z papíru

 

Sami vidíte, že vyrobit srdce z papíru je celkem jednoduché tak s chutí do toho.