Jak vyrobit kornout z papíru návod

Jak vyrobit kornout z papíru

Určitě se vám už někdy stalo, že jste potřebovali někdy vyrobit na rychlo kornout z papíru. A nevěděli jste si rady. My vám ukážeme hned dva jednoduché návody, abyste si mohli vybrat jaký typ kornoutku by se vám líbil nebo hodil.

1.Návod: Výroba papírového kornoutu pomocí kruhu

Zní to sice složitě, ale uvidíte, že to tak těžké zase není a zvládnete to levou zadní. Naučíme se to ve třech základních krocích.

Nejprve si pojďme říct, co vlastně potřebujeme:

Návod: 

Krok 1: Pomocí kružítka si narýsujte kruh na papír. Kruh pak nůžkami vystříhněte přesně podle okrajů.  Teď si dáme malinko matematiky: výška  kornoutu závisí od poloměru kruhu. Čím větší poloměr, tím vyšší kornout bude.

Krok: 2: V tomto kroku budeme potřebovat pravítko a tužku. Budeme totiž z kruhu stříhat trojúhelníkovou výseč. Pomoci pravítka narýsujte od středu  středu dvě čáry tak, aby vytvořily trojúhelník. Mále matematické okénko: Čím je výseč/trojúhelník užší tím bude váš kornout širší  a naopak.

Krok 3: A je to poslední část, a to lepení. Nyní už zbývá strany kornoutu slepit. Obě strany slepte k sobě tak, aby tvořili kornout. Pozor na pevné přehyby. Ty tam nesmí být, přece jen chcete,  aby váš kornout měl kuželovitý tvar. A také aby špička kornout byla opravdu špička.

Krok 4: Krok čtyři se už týká zdobení. Tento krok už je na vašem uvážení kornout si můžete dozdobit dle libosti. Třeba razítky nebo  samolepkami popřípadě můžete využít razítka nebo si nastříhat barevný papír na různé geometrické tvary a ty pak  nalepit na váš kornout.

Veškeré kroky jsme pro vás shrnuli do krátkého videa:

 Tipy na výrobu kornoutu pomocí kruhu

  • Kruh můžete obkreslit podle čehokoliv kulatého třeba podle talíře či pokličky
  • Lepení vám usnadní lepidlo v myšce či oboustranně lepicí páska
  • Pokud budete váš kornout zdobit  je dobrého  si rozmyslet předem jak v  případě razítek je totiž dobré si papír orazítkovat dříve než ho začnete slepovat.

2. Návod: Výroba papírového kornoutu z obdélníku

Tenhle návod máme tady u nás nejraději, protože je rychlý a dá se využít třeba jako kornout na bonbony pro vašeho prvňáčka anebo jako kouzelnický klobouk.A navíc velkou výhodou je, že tuto techniku můžete můžete dělat spolu s dětmi a složit si tak kouzelný kornout z papíruplný překvapení. Uvidíte, že si užijete spousty legrace.

Budete potřebovat:

Tady u tohoto návodu vám rovnou ukážeme video: 

 

Jaký papír zvolit?

To záleží na tom, na  jaký účel máte své kornouty, a co do nich budete dávat. Obecně je však lepší dávat tužší papír tedy čtvrtku nicméně dbejte na to, aby se vám dobře tvarovala. Klasická čtvrtka na výkresy je ideální, ale bohatě postačí i kancelářský papír.

A co se týče formátu papíru, záleží jak velký kornout, budete dělat. My jsme v našich videích použili formát A4 tedy velikost jako velký sešit. nicméně na čarodějnický klobouk (nebo mu také s oblibou říkáme kornoutový klobouk)  je lepší použít formát A3 nebo A2.

Kornout, kužel nebo trychtýř?

Když už jste se naučili dělat kornout, bude pro vás udělat trychtýř nebo kužel vlastně úplně jednoduchá věc, ale o tom se povíme až v dalším článku.