Jak vést diář

Jak vybrat ten správný diář

Dříve než si povíme, jak vést diář je  důležité si říci, jak vybrat ten správný. V dnešní době se diáře staly nedílnou součástí našich životů,  ať už si chceme jen poznamenat návštěvu lékaře, schůzku či  dětskou besídku, bude se vám takový pomocník určitě hodit. Diáře můžeme mít jak elektronické, tak ty klasické papírové. Pokud jste zastánci starého dobrého papíru a tužky jste tu správně.

Než si začnete vybírat diář je důležité si zodpovědět několik základních otázek:

  1. Velikost - chci diář v formátu A4, A5 nebo menší, protože ho potřebuji dát jako žena do kabelky či jako muž do kapsy?
  2. Jaký vnitřek (rozčlenění jednotlivých dnů a času) diáře vlastně potřebuji?
  • denní - co stránka to jeden den. Rozčlenění času je po hodině či po půl.

 Screenshot 2022-11-08 at 18-09-19 Denní diář - David - Vivella - A5 - mátová - www.stencl.cz 

  • týdenní - co dvě stránky to 7 dní, Většinou jen pár řádků na zapsání si poznámek.

Screenshot 2022-11-08 at 18-03-31 Diář A7 LYRA týdenní Elegant - www.stencl.cz

  •  měsíční - co dvě stránky to měsíc

Screenshot 2022-11-08 at 18-15-28 Měsíční diář - Božka - lamino - Květy

  1. Chci aby měl diář poutko na tužku? Aby byl opatřen například gumičkou a nevysypaly se mi z něho další dokumenty? Chci mít diář s obrázkem či jednobarevný? A v neposlední řadě chci každý rok kupovat nový diář nebo zainventuji do diáře s výměnnými listy? Proto že nechci každý rok řešit shánění diáře co se mi libí, ale dokoupím si jen náhradní vložku do diáře

     

    Screenshot 2022-11-08 at 18-32-42 Týdenní diář - Jakub - Lamino - kapesní - Zelený - www.stencl.czScreenshot 2022-11-08 at 18-31-35 Denní diář - David - Reno - A5 - černá - www.stencl.czScreenshot 2022-11-08 at 18-34-07 Diář Filofax Domino Luxe Osobní A6 - týdenní fialová - www.stencl.czScreenshot 2022-11-08 at 18-34-19 Diář Filofax Domino Luxe Osobní A6 - týdenní fialová - www.stencl.cz

Jak vést diář

Jakmile si zodpovíte všechny otázky a vyberete si svého pomocníka, tak už to je jen o výběru správné psací potřeby. Hlavně aby se vám s ní dobře psalo a dobře se vám držela. Potom je dobré mýt u sebe i nějaký ten zvýrazňovač, abyste si mohli zvýraznit to nejdůležitější, nebo naopak již to splněné. A v neposlední řadě  můžete použít  záložky, abyste si mohli oddělit aktuální dny či potřebné týdny. Může se stát, že někdy vám prostě řádky stačit nebudou, využijte samolepících poznámkových bločku a svou poznámku prostě vlepte. Nebojte, lísteček můžete kdykoliv odlepit či přelepit, aniž byste si poničili stránku v diáři.

Jak si vylepšit diář

Pro každého  diář znamená něco jiného. Pro někoho to je  pouze nezbytný manažer dne, a naopak  pro někoho je to spíše zápisník či záznamník nevšedních zážitků. Pro ty z vás pro koho je diář spíše deníkem máme i malý tip, jak ten naprosto nudně vypadající diář vylepšit. Kromě použití různých druhů linerů můžete použít i  diářová razítka či samolepky.

Pomocí malých razítek můžete například nahrazovat některá slova či razítka používat jako doplněk svého kaligrafického písma. Větší razítka můžete vybarvovat pastelkami. A ve chvilkách napětí a stresu se tak trochu při vybarvování jednotlivých motivů či obrazců uvolit a odpočinout si.