Jak správně vybrat aktovku

HERLITZ motive-2018-large

     Školní aktovky a školní batohy jsou velmi speciální školní potřeby. Speciální jsou i požadavky na jejich vlastnosti, kvalitu, cenu a užitnou hodnotu. Vybrat správně školní aktovku či školní batoh je v dnešní době poměrně složité,trh je zasycen mnoha výrobci, mnoha motivy a také mnoha různými kvalitami provedení.

     V tomto článku se zaměříme na výběr školní aktovky. Je téměř neuvěřitelné, co všechno musí Váš školák do školní aktovky vměstnat a kolik to váží. Pokusme se proto společně našim školákům usnadnit dny školní správným výběrem školní aktovky.

Základní vlastnosti a požadavky pro výběr školní aktovky:

  1. Špičková kvalita zpracování i použitých materiálů. Nejvyšší standart zpracování s použitím kvalitních zdravotně nezávadných materiálů je základním požadavkem. Pečlivě zkontrolujte výrobce a údaje o použitých materiálech pro výrobu. 
  2. Anatomicky tvarovaná pevná záda s polstrováním a širokými popruhy. Pevná anatomicky tvarovaná záda  s dostatečným polstrováním v kombinaci s optimálně širokými nastavitelnými ramenními popruhy jsou dalším základním požadavkem. Prodyšný povrch zad a popruhů není zbytečným komfortem, je jedním z požadavků pro snadné nošení aktovky v horkých dnech. Popruhy by měly být správně široké, to znamená neměly by dítěti přečnívat přes ramena, aby aktovka nesklouzávala z ramen. Co se týká samotného rozměru aktovky, tak ta by měla začínat na přelomu mezi koncem krku a začátkem zad (pro zjednodušení lze zde nahmatat  „vyčnívající“ obratel) a končit nad zadečkem, tak aby se dítěti dobře chodilo.
  3. Bezpečnostní prvky. Zvláštní pozornost při výběru školní aktovky věnujme bezpečnostním prvkům. Odrazky,reflexní pruhy a reflexní části designu jsou nezbytností. Zvyšují bezpečnost našich dětí. Víte, že naše děti část školního roku chodí do školy i ze školy za šera nebo za tmy?
  4. Hmotnost. Příznivý poměr velikosti, vybavenosti a celkové hmotnosti aktovky je velmi důležitý. U seriozních výrobců je zřetelné uvedení váhy aktovky na průvodních dokladech samozřejmostí. Při výběru aktovky pro prvňáčka je váha aktovky kolem 1 kg a nižší základním požadavkem.
  5. Vnitřní uspořádání a úložný prostor. Při výběru školní aktovky věnujme pozornost i vnitřnímu uspořádání. Do aktovky se musí vejít desky na číslice a písmena, desky na sešity velikosti A4, penál, učebnice i svačina s lahví na pití.
  6. Design. Více než dvacetileté zkušenosti v oboru nám dovolují tvrdit, že design a použitý motiv je obzvlášť důležitý pro naše děti. Vybírejme proto, pokud možno školní aktovku společně s našimi dětmi. My buďme zárukou splnění základních požadavků na kvalitu a na našem školákovi ponechme odpovědnost za to, že aktovku bude nosit s radostí. Nezapomeňte, že tuto aktovku bude nosit právě Vaše dítě, a to po celých 10 měsíců. Proto musí být vybraná aktovka nejen pohodlná, ale také se mu líbit.


     Uvedené požadavky jsou ty základní a nejdůležitější. Je řada dalších vlastností, které stojí za pozornost, například vodě odolný snadno omyvatelný povrch,pevné dno odolné proti vlhkosti, rozmanitost doplňků, výběr motivů a výrobcem poskytovaná záruční doba. Je zřejmé, že záleží i na tom, jak bude školák aktovku používat a zda ji bude správně nosit.Doporučujeme na základě hodnocení a dlouholeté zkušeností zákazníků našich 2 kamenných prodejen.

Prvotřídní aktovky značky Herlitz pro malé průzkumníky, které mají zářivý tvar také ve tmě !

      Z hlediska kvality nepřistupuje Herlitz na žádné kompromisy! Proto je každá aktovka podrobena různým zátěžovým testům v souladu s příslušnou německou normou DIN 58124. Tím výrobce zajišťuje, že tyto aktovky zaručeně vyhovují s ohledem na používané materiály a jejich zpracování nejvyšším požadavkům na kvalitu.
      Reflexní materiály značky kvality 3M™ Scotchlite™ zajišťují v silničním provozu optimální viditelnost a dopadající světlo odrážejí již z velké vzdálenosti.

 

HERLITZ safety-2018-large 

 

     Můžete si vybrat z mnoha motivů, velikostí a způsobů zapínání. Školní aktovky Herlitz můžete zakoupit již vybavené (obsahující penál, sáček na boty, box na svačinu, záleží na tipu)  nebo nevybavené, ke kterým lze doplňky dokoupit.

 

  HERLITZ motive-2018

     V případě jakýchkoliv dalších dotazů se na nás prosím obraťte, rádi Vám vaše dotazy zodpovíme.