Šikovný seznam pro prvňáčka

Nevíte si rady, co potřebuje prvňáček při nástupu do školy? S tím vám rádi poradíme!

Přechod ze školky do první třídy je pro děti vždy zlomový a je důležitý, jak  pro prvňáčka samotného, tak i pro jeho rodiče. Budoucí prvňáček už se těší, až v první třídě pozná nové kamarády a bude se učit psát písmenka a číslice.

Rádi bychom to ulehčili i rodičům, a proto jsme připravili přehledný seznam věcí, které prvňáček potřebuje. Nezapomeňte taky na to, že vám nějaký seznam dá paní učitelka, podle kterého si vyberete, co budete přesně potřebovat. Nicméně pokud seznam ještě nemáte, tak tady posíláme krátké shrnutí, které můžete využít třeba jako vodítko, nebo se podívat co všechno vás čeká.

Aktovka nebo batoh

Asi tou nejsložitější otázkou je to, jak si správně vybrat aktovku či batoh. Již odjakživa je pro prvňáčka typická aktovka a my pro vás máme velký výběr od kvalitních výrobců. Také ale můžeme nabídnout široký výběr kvalitních batohů do první třídy.

Jak aktovka tak i batoh má své plusy i mínusy, nicméně vždy je důležité spojit funkčnost, tedy aby to dítěti padlo dobře na záda tak i motiv. S čím si lámat hlavu a s čím naopak ne najdete v článku Jak správně vybrat aktovku.

Screenshot 2021-07-28 at 08-43-44 Školní batoh pro prvňáčky Bagmaster Alfa 7 A - 3 dílný set + Dárek zdrama voskovky 8,2mm [...]                      stíhačka

 

Nicméně tady posíláme krátké shrnutí:

  • anatomicky tvarovaná pevná záda
  • nastavitelné popruhy které nedřou do krku a správě drží na ramenou                         
  • hrudní pás je výhodou zejména pokud máte dítě s úzkými rameny
  • reflexní prvky pro viditelnost za šera
  • vyhovující uspořádání užitného prostoru
  • a měla by být lehká

Aktovku/batoh už mám, ale co mám dát do ní?

Když už tu máme aktovku nebo batoh, musíme prvňáčkovi připravit pomůcky k běžnému chození do školy. Do základní výbavy patří hlavně:

Vybavení do penálu

Žádnému budoucímu škkolákovi nesmí chybět v penálu základní psací potřeby, jako jsou pera. Nejvíce se v dnešní době používají pero TORNADO a gumovací pero od Pilotu. A které z nich si vybrat? To vám pravděpodobně řekne paní učitelka při nástupu do školy respektive, až zvládnete správně psát. Vedle pera nesmí také chybět:

Kufřík a vybavení do něj

Další důležitou součástí prvňáčkovy výbavy je také kufřík na výtvarku, do kterého si dá všechny potřebné věci pro kreslení, malování a vytváření různých výtvorů.

Screenshot 2021-07-28 at 08-59-11 Balíček školních potřeb pro 1 stupeň - výtvarka 2 + DÁREK ZDARMA - Klíčenka - www stencl cz

Takovou klasickou výbavou kufříku jsou:

Doufáme, že vám tento seznam byl alespoň trochu užitečný a přejeme vám klidný začátek školního roku.