Pastelky 3715 akvarelové RYBY - 6 barev

Kód: 3715006004KS
42,96 Kč 35,50 Kč bez DPH
Skladem (85 ks)

Pastelky 3715 akvarelové RYBY - 6 barev - jedná se o klasické šestihranné pastelky, kterými můžete vybarvovat a malovat dle libosti. Navíc jsou pastelky akvarelové to znamená, že nanesené barvy můžete pomocí štětců rozmývat a míchat.

Parametry akvarelových pastelek řada RYBY:

  • 6 barev
  • barvy lze rozmývat vodou
  • délka pastelky 17,5 cm
  • šíře pastelky cca 0,8 mm
  • jádro je uloženo ve dřevě a pastelka je lakovaná
  • dodáváno v papírové obale

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pastelky 3715 akvarelové RYBY - 6 barev

Metoda malování akvarelovými pastelkami se nazývá lavírování. Výhodou  této metody je že po rozmytí pigmentu nejsou vidět zřetelné tahy štětcem. Akvarelové pastelky sice vypadají jako klasické pastelky, ale mají daleko jasnější  a zářivější barvy, tuha je měkčí  a především se dají rozmývat vodou. Díky tomu můžete na svém obrazu docílit  skvělých  barevných přechodů a velkých ploch. Obraz pak bude vypadat více jako malba než kresba.

Postup:

Na kreslení akvarelovými pigmenty (pastelky, progresa...) musíte mít vhodný podklad tedy akvarelový papír. Nejvhodnější aspoň ze začátku je akvarelový blok, kde díky slepení jednotlivých papírů k sobě nedochází při rozmývání vodu ke zvlnění. Po zaschnutí se pak dají jednotlivé papíry lehce otrhnout.

Když už máte vhodný akvarelový podklad stačí už jen vzít akvarelovou pastelku či progreso a můžete se nechat unášet vírem své fantazie. Kresba těmi to pastelkami se příliš  nelišší od kresby například uměleckou tužkou. Lze stínovat, šrafovat a samozřejmě rozmývat nanesený pigment vlasovým štětcem.

Doplňkové parametry

Kategorie: Školní potřeby
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: